13.6 C
04-mai-2024

Calificare pierdută la loteria penalty-urilor

GHINION… Echipa feminină de fotbal U14 a Școlii Gimnaziale Gârceni s-a clasat pe locul doi la etapa zonală a ONSȘ – Cupa “Împreună Suntem Fotbal” de la Bacău. Fetele au pierdut calificarea la turneul final după ce a fost învinse de Fălticeni la loviturile de departajare, scor 1-2.

La finalul săptămânii trecute, la Bacău, campioana Vasluiului la ONSȘ – Cupa “Împreună Suntem Fotbal” la fotbal feminin, U14, a participat la etapa zonală a competiției. După un meci în care a dominat echipa din Fălticeni, fetele pregătite de Iulian Hondru și Cătălin Beleuță au ratat calificarea la turneul final la penalty-uri. Au condus cu 1-0, dar au fost egalate pe final, câștigătoarea fiind decisă la loviturile de departajare. În faza grupelor, echipa Școlii Gimnaziale Gârceni a învins campioana județului Neamț, 4-0, și campioana județului Botoșani, 2-0. Lotul echipei din Gârceni: Andreea Trifan, Maria Anghelinei, Ioana-Elena Plăvan, Denisa-Ionela Cazacu, Ana Maria Bivol, Diana Andreea Plăvan, Ana Maria Trifan, Gabriela Pintilescu, Maria Lăcrămioara Antochi, Andra-Ștefania Apetroaiei și Florentina Elena Butnaru.