17.2 C
29-apr.-2024

Circ cu arbitri (FC Vaslui – TSKA Sofia 1-2)

Mãcelãriti de rusi… FC Vaslui si-a încheiat cantonamentul din Antalya cu o nouã înfrângere, “galben-verzii” pierzând cu scorul de 1-2 în fata bulgarilor de la TSKA Sofia. Centralul partidei, un arbitru rus, a acaparat prim-planul meciului dupã ce a fãcut praf întâlnirea dintre cele douã formatii. Dacã prima reprizã a fost echilibratã, în cea de-a doua parte “fluierasul” si-a intrat în rol si a eliminat trei jucãtori, unul de la Sofia si doi de la Vaslui. Apogeul l-a atins în minutul 70, când a dictat un penalty pentru bulgari, si desi Kuciak a apãrat în douã rânduri, lovitura de pedeapsã s-a repetat pânã când Platini a reusit sã înscrie. Pentru Vaslui, golul a fost înscris în ultimele minute de Temwanjera, atacantul din Zimbabwe marcând dintr-o loviturã liberã de la 30 de metri.