10.4 C

Comstar Vaslui, favoritã la calificare (FOTO)

MAI BUNI… Sporting Club Comstar Vaslui a luat o optiune serioasã pentru calificarea la turneul final al Trofeului “Gheorghe Ola”, competitie rezervatã juniorilor nãscuti dupã 1 ianuarie 2005. Vasluienii au obtinut douã victorii în prima zi a turneului zonal si sunt cu un picior în faza finalã a competitiei.

Pustii vasluieni au început cu dreptul turneul zonal, si în primul meci au învins cu 4-1 (2-1) pe CSM Pascani. Desi au fost condusi cu 1-0, elevii pregãtiti de Sorin Sava si Cãtãlin Grigore au reusit sã întoarcã rezultatul pânã la pauzã. În repriza secundã, Vasluiul a mai înscris de douã ori, iar rezultatul putea fi mult mai mare. Golurile Vasluiului au fost reusite de Claudiu Mocanu (3) si Cristi Turcu. În cea de-a doua partidã, vasluienii au întâlnit LPS Piatra-Neamt, formatie care trecuse în primul joc de LPS Botosani (2-0). Vasluienii au dat dovadã de tãrie de caracter si în cea de-a doua partidã, dupã ce au întors rezultatul si cu echipa din Piatra-Neamt în douã minute. Ilies si Cuculescu au înscris pentru Comstar Vaslui, care va întâlni astãzi pe Sporting Bacãu (ora 10.00) si LPS Botosani (17.00). Meciurile se joacã în Sala Polivalentã din Vaslui.