16.2 C
27-iul.-2024

LIGA 3 | CSM Vaslui și Rapid Brodoc au dat-o la pace!

REMIZĂ… CSM Vaslui și Rapid Brodoc s-au înfruntat în ultimul meci oficial din 2023. Gazdele au condus cu 1-0, dar au fost egalați după numai 60 de secunde.

INDECIS… Egal echitabil în derby-ul dintre CSM Vaslui și Rapid Brodoc, scor 1-1 (1-1). Fiecare echipă și-a trecut în cont câteva ocazii uriașe, iar punctele au fost împărțite după 90 de minute.

CSM Vaslui și Rapid Brodoc s-au întâlnit într-un nou episod din derby-ul Vasluiului. A ieșit un meci egal, o remiză cu goluri, după o partidă în care cele două formații și-au împărțit marile ocazii și punctele. Prima repriză. Ritm, cu intensitate și două goluri la ambele porți. Primii care au marcat au fost “roș-alb-albaștrii”, prin Robert Rusu, în minutul 35, însă avantajul a ținut doar un minut, deoarece Eduard Ponea a egalat. În repriza secundă a fost un adevărat festival de ratări, Brodocul a ratat prin Szhem, în două rânduri, din poziție de unu la unu cu Dohotariu, iar de partea cealaltă, Robert Rusu, a trimis pe lângă cu poarta goală. În ultimele 20 de minute, CSM-ul a evoluat în superioritate numerică, după ce Eduard Cuzuc a fost eliminat, Buhăescu și compania au pus presiune la poarta adversă, însă n-au reușit golul izbăvitor. Rapidul lui Vlăduț Sârbu încheie anul cu remiză, la capătul unei partide în care, la un moment dat, a evoluat și cu 6 juniori în teren. De partea cealaltă, CSM-ul nu a putut conta pe patru titulari, Țârțârău (accidentat), Tofan, Deleanu și Crăciun, jucători care nu au putut fi utilizați după ce au fost implicați într-un accident rutier. CSM Vaslui încheie anul pe locul 5, cu 18 puncte, la doar un punct de play-off, iar Brodocul e pe 9, cu 11 puncte. Returul Ligii 3 va debuta pe 9 martie.