10 C

Cu titlul pe masã

Liga a IV-a

PLAY-OFF… FC Gârceni a câstigat la Suletea (4-1), iar Smart Negresti a realizat scorul etapei, 7-0 cu Juventus Fãlciu. Ultimul meci al sezonului, dintre FC Gârceni si Smart Negresti se joacã cu titlul pe masã.

Smart Negresti s-a rãzbunat din plin pe Juventus Fãlciu pentru înfrângerea din tur! Trupa pregãtitã de Mihai Stoian a fãcut spectacol si a umilit echipa pregãtitã de Vasile Moraru, scor 7-0. Golurile Negrestiului au fost reusite de Nãzãreanu 2, Briscaru 2, Eusebiu Apetrei, Lupu si Mitan. “Pe mine mã intereseazã mai mult jocul, iar dacã rezultatul este unul pozitiv cu atât mai bine. Am pornit un proiect pe care vrem sã-l ducem la capãt”, a declarat Mihai Stoian. În cealaltã partidã, FC Gârceni s-a impus la Suletea cu 4-1, dupã ce la pauzã a fost condusã cu 1-0. Pentru Gârceni au înscris Târtârãu 2, Bucur si Rotariu, în timp ce Budeanu a marcat golul gazdelor. “A fost un meci frumos, ne-au condus cu 1-0, dar am revenit dupã pauzã. Am avut multe ocazii si diferenta putea fi mai mare”, a spus Mircia Scutelnicu, primarul comunei Gârceni. Campionatul judetean se încheie duminicã cu un meci crucial în lupta pentru trofeu. Totul se decide duminicã, FC Gârceni urmând sã primeascã vizita celor de la Smart Negresti. “Rosii” au trei puncte peste negresteni si pleacã cu prima sansã.

Baraj în doi pentru promovarea în Liga a III-a

Întrunit ieri, Comitetul Executiv al FRF a decis cã barajul de promovare în Liga a III-a va reveni la formatul de 21 de meciuri eliminatorii, în loc de 14 mini-turnee cu câte trei campioane judetene. Jocurile de baraj vor avea loc pe teren neutru, sâmbãtã, 21 iunie 2014, de la ora 18.00.