3.7 C
19-mart.-2024

Cupa Jandarmeriei Vaslui la minifotbal, câștigată de echipa penitenciarului

CUPĂ… De Ziua Jandarmeriei Române, Inspectoratul de Jandarmi Județean Vaslui a organizat un campionat de minifotbal la care s-au înscris opt echipe ce au reprezentat structurile de ordine publică, justiție și apărare din județul Vaslui. Competiția s-a desfășurat ieri, 31 martie, iar la startul ei s-au aliniat echipe din cadrul Jandarmeriei, Poliției,  Inspectoratului pentru Situații de Urgență, Penitenciarului Vaslui, Poliției Locale Vaslui și ale Unităților Militare din județ. Câștigătoarea competiției a fost echipa Penitenciarului Vaslui care a trecut în finală de echipa Inspectoratului pentru Situații de Urgență. Locul III le-a revenit jandarmilor vasluieni care în finala mică au învins pe militarii din cadrul Unității Militare 01776 Huși.

Jucătorul turneului, care a înscris cele mai multe goluri, a fost desemnat atacantul Jandarmeriei Vaslui Ponea Eduard, iar premiul pentru portarul turneului i-a revenit lui Iacob Bogdan din cadrul Penitenciarului Vaslui. 1Această competiție a fost organizată cu sprijinul Asociației Sportive ,,Dorobanțul”.  Jandarmeria Vaslui  îi felicită în egală măsură pe toți participanții pentru dăruire, determinare și pentru că au demonstrat încă o dată faptul că întotdeauna camaraderia primează!”, a transmis Inspectoratul de Jandarmi Județean Vaslui.