16.2 C
27-iul.-2024

Dezamãgiti de rezultate

Liga a IV-a

“LANTERNA ROSIE”… Inter Sport Vaslui a avut un parcurs sub toate asteptãrile în turul campionatului Ligii a IV-a pe care l-a încheiat pe ultimul loc fãrã niciun punct obtinut. Desi are în componentã trei-patru jucãtori cu experientã în “judeteanã”, prestatia vasluienilor a fost jalnicã.

Din opt partide disputate, Inter Sport nu a adunat nici mãcar un punct, având o evolutie lamentabilã per ansamblu. În ultimele patru etape, “interistii” au pierdut rusinos, 0-8 cu Viitorul Rebricea, 0-8 cu FC 2002 Vaslui, 0-9 cu Smart Negresti si 0-8 cu Atletico Vaslui. De asemenea, Cretu si compania au fost spulberati si de campioana în exercitiu, FC 2007 Gârceni, echipa primarului Mircia Scutelnicu reusind sã învingã cu 9-0. Linia de clasament e una mai mult decât dezamãgitoare, deloc în concordantã cu asteptãrile conducãtorilor. Vasluienii au opt înfrângeri, trei goluri marcate si 52 de goluri primite. Pe parcursul campionatului, oficialii echipei au adus un antrenor, care nu a reusit sã aducã deocamdatã rezultatele asteptate de conducerea echipei. Vasluienii au avut si momente bune de joc, la Lipovãt, acolo unde s-au luptat de la egal la egal cu echipa primarului Hriscu, dar si pe teren propriu, în duelul cu Dinamic Botesti. Partida consideratã un adevãrat derby al codaselor s-a încheiat cu victoria oaspetilor în ultimul minut al partidei, scor 1-2. În aceastã pauzã de iarnã mai multi jucãtori au luat decizia de a renunta sã mai joace la Inter Sport, în locul acestora urmând a fi adusi câtiva jucãtori cu care Interul sã obtinã prima victorie în campionatul judetean de fotbal.