5.3 C
15-mai-2024

Douã etape într-o zi

ÎNCRÂNCENARE… Astãzi, în Liga de minifotbal se vor disputa etapele a XVII-a si a XVIII-a. Pentru Zimbru se anuntã douã etape de foc, în care se vor duela atât cu liderul Voltaj, cât si cu Victoria Unistil, douã formatii cu care se aflã în luptã directã pentru câstigarea campionatului.

Pentru prima datã, campionatul judetean de minifotbal ne oferã douã etape într-o singurã zi. Asociatia Judeteanã de Minifotbal Vaslui a hotãrât ca etapele a XVII-a si a XVIII-a sã se dispute astãzi începând cu ora 09.00 pe terenul sintetic din incinta Liceului Teoretic “Emil Racovitã”. Spre deosebire de etapele precedente, meciurile se vor desfãsura într-un format diferit cu douã reprize a câte 20 de minute. Cele mai tari meciuri ale zilei vor pune fatã în fatã contracandidatele la lupta pentru câstigarea campionatului. Primul derby se va juca de la ora 09.45, Zimbru urmând a da piept cu Voltaj, într-un meci de totul sau nimic pentru echipa lui Pricop. Cele douã echipe sunt despãrtite de cinci puncte, iar Voltaj vrea sã învingã pentru a pãstra diferenta de puncte fatã de celelalte contracandidate. De la ora 13.30, Zimbru se pregãteste de un nou derby, de data aceasta împotriva Victoriei Unistil, formatie pe care au învins-o în tur cu 4-1. Înaintea acestor partide, Victoria este pe cinci cu 31 de puncte, dar cu trei meciuri mai putin disputate!