7.7 C
18-apr.-2024

Echipa secundã a CSM Vaslui a pierdut la Focsani

ÎNVINSI… Echipa secundã a CSM Vaslui a pierdut confruntarea cu CSM 2 Focsani, în cea de-a doua etapã a Diviziei A la handbal masculin. Handbalistii vasluieni au cedat cu scorul de 27-37, dupã ce prima repriza s-a încheiat la egalitate, 15-15.

În meciul disputat la Focsani, prima reprizã a fost echilibratã, în care CSM 2 Vaslui a avut 11-9, 12-11 si 13-12, iar vrâncenii au condus de mai multe ori la diferentã de douã goluri, 3-1, 7-5 si 8-6, dar la pauzã scorul a fost egal, 15-15. În debutul reprizei secunde, CSM 2 Focsani s-a desprins pe tabelã, 25-19 în minutul 41, iar acest avantaj s-a dovedit a fi decisiv, scor final 37-27. În atac, echipa vasluianã a stat doar în doi jucãtori, Husana si Chiratcu fiind cei mai buni marcatori ai Vasluiului, împreunã marcând 21 din cele 27 de goluri ale echipei. Pentru CSM 2 Vaslui au înscris: Husanu (11 goluri), Chiratcu (10), Cumpãnici (2), Ungureanu (2), Popa (1) si Hantaru (1). Dupã douã etape, CSM 2 Vaslui se aflã pe ultimul loc în Seria 1 a Diviziei A, cu zero puncte. În runda urmãtoare, handbalistii vasluieni vor juca, acasã, împotriva celor de la CS Politehnica Iasi, partidã programatã pe 2 octombrie.