17.1 C

Etapã nebunã în Liga 4

Fotbalul mic

RÃSTURNÃRI DE SCOR… Ultima etapã a turului din Liga 4 Vaslui a adus pentru iubitorii fotbalului mic un adevãrat festin fotbalistic. A fost o rundã cu multe goluri si rãsturnãri spectaculoase de scor. Rapid Brodoc încheie turul pe primul loc, cu 30 de puncte, urmatã de FC Vulturesti (27) si Viitorul Vetrisoaia (22).

Meciul dintre CSO Negresti si FC Cretesti, din ultima etapã a turului, a fost unul nebun, cu sapte goluri, rãsturnãri de scor si trei cartonase rosii. Negrestenii au condus cu 1-0 si 2-1, dar oaspetii au întors scorul dupã pauzã, reusind sã se impunã cu 4-3. Eroul echipei din Cretesti a fost atacantul Adrian Tabeicã, autor a patru goluri. Etapa a continuat în aceeasi notã si la duelul dintre FC Gârceni si Flacãra Muntenii de Sus, scor 2-4. Gazdele au condus cu 2-1 la pauzã, dar „muntenarii” au luat toate punctele puse în joc. Cea mai categoricã victorie a rundei s-a înregistrat la Vulturesti, acolo unde FC Vulturesti a învins cu 6-0 pe Juniorul Bârlad. Partida de la Vãleni, dintre Viitorul si Rapid Brodoc, nu s-a mai disputat, deoarece gazdele nu s-au prezentat la meci. „Alb-visinii” câstigã la masa verde, scor 3-0, si terminã anul pe prima pozitie, cu 30 de puncte. La Vaslui, pustii de la Comstar Vaslui au fost învinsi de Viitorul Vetrisoaia, scor 1-4, iar Vitis Suletea a trecut, acasã, de Victoria Muntenii de Jos, 5-2, dupã ce la pauzã scorul a fost egal, 2-2. Returul Ligii 4 se va relua în luna martie a anului viitor.

Rezultatele etapei a 11-a:

CSO Negresti – FC Cretesti                            3-4 (2-1)

FC Gârceni – Flacãra Muntenii de Sus   2-4 (2-1)

FC Vulturesti – Juniorul Bârlad             6-0 (1-0)

Comstar Vaslui – Viitorul Vetrisoaia     1-4 (0-4)

Vitis Suletea – Victoria Muntenii de Jos          5-2 (2-2)

Viitorul Vãleni – Rapid Brodoc             0-3 (neprezentare)

Clasamentul Ligii 4:

Loc   Echipã               M      V      E      Π      Gm-Gp      Puncte

1        Rapid Brodoc        11      10      0        1        52-4             30

2        FC Vulturesti         11      9        0        2        36-13  27

3        Viitorul Vetrisoaia11        7        1        3        24-14  22

4        Muntenii de Sus     11      6        2        3        19-19  20

5        Comstar Vaslui       11      5        2        4        32-22  17

6        FC Gârceni   11      5        2        4        18-17  17

7        Vitis Suletea 11      5        1        5        25-24  16

8        Muntenii de Jos     11      4        1        6        15-21  13

9        Juniorul Bârlad      11      4        1        6        20-30  13