Europa League: Rezultate

Alături de remiza (3-3) reuşită de Steaua cu Napoli, aseară s-au disputat şi celelalte partide din etapa a doua a grupelor Ligii Europa. Tot în Grupa K, din care fac parte oamenii lui Marius Lăcătuş, s-a jucat şi FC Utrecht – FC Liverpool 0-0.

GRUPA A

Lech Poznan – Red Bull Salzburg 2-0

Arboleda (47), Peszko (80)

Manchester City – Juventus Torino 1-1

Johnson (37) / Iaquinta (11)

Rezultate prima etapă: Salzburg – Manchester City 0-2, Juventus – Lech Poznan 3-3.

GRUPA B

Rosenborg Trondheim – Aris Salonic 2-1

Moldskred (37), Prico (68) / Ruiz (43)

Atletico Madrid – Bayer Leverkusen 1-1

Simao (52 – penalty) / Derdiyok (39)

Rezultate prima etapă: Aris – Atletico 1-0, Leverkusen – Rosenborg 4-0.
GRUPA C

Gent – Lille 1-1

Smet (5) / Frau (21)

Sporting – Levski Sofia 5-0

Carrico (30), Maniche (43), Salomao (53), Postiga (60), Fernandez (79)

Rezultate prima etapă: Lille – Sporting 1-2, Levski – La Gantoise 3-2.

GRUPA D

PAOK Salonic – Dinamo Zagreb 1-0

Ivic (56)

Villarreal – FC Bruges 2-1

Rossi (41), Rodriguez (56) / Donk (45)

Rezultate prima etapă: Dinamo Zagreb – Villarreal 2-0, FC Bruges – PAOK 1-1.

GRUPA E

BATE Borisov – AZ Alkmaar 4-1

Rodionov (5), Kontsevoy (49), Bressan (77 – penalty), Olekhnovich (83)

Sheriff Tiraspol – Dinamo Kiev 2-0

Erokhin (8), Franca (37 – penalty)

Rezultate prima etapă: Alkmaar – Sheriff 2-1, Dinamo Kiev – BATE 2-2.

GRUPA F

ŢSKA Moscova – Sparta Praga 3-0

Doumbia (72, 86), Gonzalez (84 – penalty)

US Palermo – Lausanne-Sport 1-0

Migliaccio (79)

Rezultate prima etapă: Sparta Praga – Palermo 3-2, Lausanne – TSKA Moscova 0-3.

GRUPA G

Hajduk Split – Anderlecht Bruxelles 1-0

Vukusic (90)

Zenit Sankt Petersburg – AEK Atena 4-2

Hubocan (1), Alves (13), Lazovic (43 – penalty, 57) / N. Liberopoulos (37), Kafes (83 – penalty)

Rezultate prima etapă: Anderlecht – Zenit 1-3, AEK – Hajduk 3-1.

GRUPA H

Odense – VfB Stuttgart 1-2

Johansson (78) / Kuzmanovic (75), Harnik (86)

Young Boys Berna – Getafe 2-0

Degen (11, 64)

Rezultate prima etapă: Stuttgart – Young Boys 3-0, Getafe – Odense 2-1.

GRUPA I

Sampdoria – Debrecen 1-0

Pazzini (18 – penalty)

Metalist Harkov – PSV Eindhoven 0-2

B. Dzsudzsak (27 – penalty), Berg (30)

Rezultate prima etapă: Debrecen – Metalist 0-5, PSV – Sampdoria 1-1.

GRUPA J

Paris Saint-Germain – Karpaty Lvov 2-0

Jallet (4), Nene (20)

Borussia Dortmund – FC Sevilla 0-1

Cigarini (45)

Rezultate prima etapă: Karpati – Dortmund 3-4, FC Sevilla – PSG 0-1.

GRUPA K

Steaua – Napoli 3-3

Cribari (2 – autogol), Tănase (11), Kapetanos (16) / Vitale (44), Hamsik (73), Cavani (90+8)

Utrecht – FC Liverpool 0-0

Rezultate prima etapă: Liverpool – Steaua 4-1, Napoli – Utrecht 0-0.

GRUPA L

Rapid Viena – Beşiktas Istanbul 1-2

Kevlak (53) / Holosko (55), Bobo (63)

ŢSKA Sofia – FC Porto 0-1

Falcao (16)

Rezultate prima etapă: Besiktas – TSKA Sofia 1-0, FC Porto – Rapid Viena 3-0.




NICIUN COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ