13.2 C

Experienta a fãcut diferenta!

Handbal

MULTUMIT… CSM Vaslui a fost aproape de un rezultat pozitiv în partida cu Steaua Bucuresti (24-25), din etapa a doua a Ligii Zimbrilor, însã Florin Acatrinei a ratat o loviturã de la 7 metri la ultima fazã a meciului. La final, antrenorul Gabriel Armanu s-a arãtat multumit de evolutia jucãtorilor sãi, pe care a tinut sã-i felicite pentru modul în care au abordat aceastã partidã.

Handbalistii vasluieni nu au început asa cum si-ar fi dorit noul sezon al Ligii Zimbrilor. Dupã esecul de la Turda, CSM Vaslui a pierdut si duelul cu Steaua Bucuresti, scor 24-25. Antrenorul CSM-ului, Gabriel Armanu, a fãcut o scurtã analizã a meciului de duminicã si spune cã diferenta a fost fãcutã de experienta mai mare a “ros-albastrilor”. “Am revenit de trei ori în joc, dar parcã ne-a fost teamã sã câstigãm sau ne-a fost team sã vedem victoria. Însã, asta nu pun sub umbrã evolutia sportivilor nostri. La pauzã le-am spus jucãtorilor cã în handbal diferenta de trei goluri nu înseamnã nimic. Am reusit sã recuperãm handicapul partial de cinci goluri în primele zece minute. Asta aratã potentialul jucãtorilor nostri. Poate experienta mai mare a “ros-albastrilor” a reusit sã facã diferenta. În momente cruciale, când s-a cerut acel time-out, când s-a arãtat pasiv, ei au gãsit solutii si au finalizat cu gol, pe când nou ne-am pripit la douã-trei faze si i-am bãgat în meci. “, a declarat Gabriel Armanu.