9.1 C
26-apr.-2024

FC Gârceni a egalat la puncte Viitorul (foto)

LPS 2 Vaslui – FC Gârceni 0-3 (galerie foto, curent, sport, divizia d)

ÎN GRAFIC… Campioana judetului, FC Gârceni a învins, ieri, în deplasare, pe LPS 2 Vaslui, scor 3-0, într-un meci restant din etapa a doua a Ligii a IV-a. Trupa primarului Mircia Scutelnicu nu a ratat ocazia sã obtinã cea de-a cincea victorie consecutivã din aceastã stagiune si sã egaleze la puncte liderul, Viitorul Rebricea.

Primul gol a venit repede, în minutul 6, când Fofici a marcat dupã o loviturã de colt si partida pãrea a fi un galop de sãnãtate pentru “galben-verzi”. N-avea sã fie doar un meci de antrenament pentru campionii în exercitiu, pentru cã pustii pregãtiti de Petrus Livint au dat o replicã bunã, însã bara s-a opus egalãrii. FC Gârceni si-a mentinut dominarea, însã pânã la pauzã nu au reusit sã-si mãreascã avantajul. În partea secundã, FC Gârceni a jucat mai bine, însã nu a reusit sã învingã la o diferentã de cinci goluri, care ar fi dus-o pe primul loc în seria I. S-a terminat 3-0, iar Gârceniul a egalat la puncte pe Viitorul Rebricea. În etapa viitoare, duminicã, 13 octombrie, Soldan si compania vor primi vizita celor de la AS 2013 Victoria Muntenii de Jos. De partea cealaltã, LPS 2 Vaslui rãmâne pe locul 11 si asteaptã duelul de duminicã, din deplasare, împotriva ultimei clasate, Vulturul Bãlteni.