17.9 C

Festival de goluri

SPECTACOL… Meci cu multe goluri între juniorii A, FC Vaslui si FC Botosani. Cele douã echipe au marcat nu mai putin de doisprezece goluri, jocul încheindu-se cu victoria vasluienilor, scor 8-4.

Ieri, pe unul dintre terenurile din incinta bazei sportive a Liceului cu Program Sportiv, echipele de juniori A si B au jucat cu echipele similare ale divizionarei B, FC Botosani, meci contând pentru etapa a XIII-a a campionatului republican de fotbal. Dacã în etapa precedentã, au pierdut la limitã, scor 2-1 cu Noua Generatie Iasi, juniorii A, pregãtiti de Constantin Petrea împreunã cu cei de la Botosani, au oferit putinilor spectatori prezenti la meci, o partidã foarte spectaculoasã. Dupã ce la pauzã, conduceau cu 5-1, juniorii vasluieni au fost la un pas de a fi egalati, însã în cele din urmã si-au revenit cãstigãnd meciul cu scorul de 8-4. Dacã în prima partidã s-au marcat nu mai putin de 12 goluri, în meciul dintre juniorii B, nu s-a înscris decât un sigur gol, în prima reprizã. Echipa antrenatã de Ionut Chiochiu învinge cu 1-0 si continuã seria rezultatelor pozitive. În etapa viitoare, ambele grupe de juniori vor juca, tot pe teren propriu, cu CSS Tãrgu-Neamt. Cele douã meciuri vor avea loc duminicã, 15 noiembrie, începãnd cu orele 12.00.