spot_img
spot_img
16.6 C
Vaslui
25-mart.-2025

Final de cantonament cu opt goluri pentru CSM Vaslui

- Advertisement -
VERIFICĂRI… CSM Vaslui și-a încheiat stagiul de pregătire centralizată de la Sovata cu jocul amical împotriva celor de la Sporting Reghin (8-0).

SUCCES… Fotbaliștii de la CSM Vaslui au încheiat cu brio stagiul de pregătire ce a avut loc la Sovata, județul Mureș. În penultima zi a cantonamentului, echipa antrenată de Gabriel Crăciun și Costinel Botez a disputat un meci de verificare împotriva echipei de Liga 4, Sporting Reghin, încheiat cu o victorie clară, 8-0.

Golurile Vasluiului au fost reușite de Robert Rusu (2), Petru Hrib (2), Vlăduț Mocanu, Călin Nicolau, Cosmin Tofan și Ionuț Baciu. Și în acest meci, titular pe postul de portar a fost puștiul Tomoioagă, adus de la LPS Vaslui. Asta și pentru că ceilalți doi portari din lot, Alexandru Dohotariu și Nicolas Căușanu, sunt accidentați. Primul „11” trimis în teren de CSM Vaslui: Tomoioagă – Deleanu, Nicolau, Tofan, Sonea – Hrib, Baciu, Mocanu, Dascălu – Rusu și Burghele. Antrenorul Gabriel Crăciun a oferit primele concluzii după cele 10 zile de cantonament petrecute la Sovata. „Au fost 10 zile foarte benefice pentru noi. Jucătorii s-au pregătit foarte bine și chiar dacă au fost antrenamente mai grele ei au dat dovadă de caracter, au fost conștienți că totul se face în beneficiul întregii echipe. Ne întoarcem acasă ,ne continuăm pregătirea și așteptăm să reîncepem campionatul”, ne-a declarat Gabriel Crăciun. Pentru „roș-alb-albaștrii” urmează „dubla” cu Știința Miroslava, pe 12 februarie, în deplasare, și pe 15 februarie, la Vaslui. Până la reluarea Ligii 3, vasluienii vor mai juca un amical și cu prima clasată din Seria 1 a Ligii 3, Sporting Liești.

- Advertisement -
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Ultimele Știri
Ultimele Știri

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.