12.6 C
30-apr.-2024

FOTBALUL MIC | Meci nebun în Liga 4!

FOTBAL SHOW… Meciul etapei s-a jucat la Negrești, acolo unde CSO și Viitorul Văleni au terminat la egalitate, 4-4, la capătul unui meci extrem de spectaculos.

SPECTACULOS… 4-4, ca la teatru! Meci nebun cu 8 goluri și răsturnări de scor în Liga 4 Vaslui, la duelul dintre CSO Negrești și Viitorul Văleni. La 3-1, gazdele s-au văzut cu sacii în căruță și au lăsat-o mai moale, crezând că meciul e jucat. Vălenarii au întors meciul în 10 minute, 4-3, și au fost foarte aproape să plece cu toate punctele. CSO a egalat pe final, iar meciul s-a terminat la egalitate, 4-4.

În meciul de deschidere al etapei cu numărul 16 din Liga 4, Comstar Vaslui a trecut cu 2-0 de FC Vulturești, după golurile marcate de Darius Crăciun șI Ciprian Petruț. Echipa vasluiană este mare favorită la câștigarea titlului județean și are mulți jucători experimentați în lot, iar asta s-a văzut și în partida cu Vulturești. Oaspeții au rezistat o repriză, în care au avut o evoluție bună, dar au cedat partea a doua. După 16 runde, Vasluiul e pe primul loc, cu 44 de puncte. Cel mai frumos meci al etapei s-a desfășurat la Negrești, unde spectatorii prezenți au fost pur și simplu încântați de ceea ce au văzut, chiar dacă echipa lor favorită a făcut un pas greșit în lupta pentru locurile fruntașe. CSO Negrești și Viitorul Văleni au terminat la egalitate, 4-4, în cel mai spectaculos meci al rundei. După o primă repriză ceva mai liniștită, încheiată la egalitate, 1-1, cele două formații s-au dezlănțuit în partea secundă. Negreștenii au condus cu 3-1 în minutul 65, dar bucuria gazdelor nu a durat mult pentru că vălenarii au întors scorul în cateva minute, 3-4. Cu cinci minute înainte de final, CSO Negrești a restabilit egalitate, 4-4, și a fost foarte aproape să câștige toate punctele, însă a ratat două ocazii mari.