17.6 C

Halep – Diyas 6-3 6-0! Simona merge in sferturi dupa doar 59 de minute! Va juca cu invingatoarea dintre Lisicki si Shvedova

Simona Halep a castigat usor in optimi, in doar 59 de minute.

14:4001 JulSimona isi castiga serviciul dupa ceva emotii. Diyas a avut 2 mingi de break dar nu a reusit sa profite.

14:3601 JulSimona castiga cel mai disputat game, pe serviciul lui Diyas si face 4-0.

14:2501 JulGame pentru Simona, pe serviciul ei. 3-0 si meciul merge spre o victorie usoara.

14:2301 JulBreak reusit de Simona in al doilea game!

14:2101 JulSimona castiga lejer primul game din al doilea set, pe propriul serviciu.

14:1201 JulGame la 15 pentru Halep, care se apropie de castigarea primului set.

14:0801 JulDiyas isi castiga serviciul dupa cateva retururi slabe ale Simonei. 4-3.

14:0501 JulSimona castiga 40-15 pe propriul serviciu si face 4-2.

14:0301 JulGame castigat de Diyas pe serviciul acesteia, dupa ce Simona a tinut game-ul pana la 40-30

13:5801 JulInca un game castigat repede de Simona. Este 3-1 dupa doar 15 minute de joc.

13:5501 JulBreak la 0 reusit de Simona, care conduce cu 2-1 si serveste.

13:5301 JulSimona isi castiga primul game fara probleme, in mai putin de 2 minute.

13:5101 JulDiyas castiga primul game desi Simona a avut o minge de break.

11:1801 JulSimona Halep este principala favorita pe tabloul de la Wimbledon, dintre jucatoarele ramase in cursa, insa aceasta sta destul de slab in topul cotelor.

Halep este abia a 5-a favorita la trofeu, Sharapova fiind numarul unu, urmata de Kvitova. Adversara Simonei de azi este ultima favorita, avand o cota imensa la castigarea trofeului.