17 C
27-iul.-2024

Handbaliștii vasluieni continuă pregătirile pentru noul sezon

AMICAL… Echipa masculină de handbal a CSM Vaslui continuă seria meciurilor de pregătire în vederea viitorului sezon competițional. Trupa pregătită de Raul Fotonea o are ca adversară, în această seară, de la ora 18:00, în deplasare, pe CSM Focșani 2007.

CSM Vaslui întâlnește CSM Focșani 2007, în cel de-al treilea amical al verii. În primele două amicale, handbaliștii vasluieni au cedat în fața celor de la HC Buzău: 26-33 și 27-29. În primul joc, buzoienii au condus la pauză cu 16-11, iar la final s-au impus cu 33-26. Cel de-al doilea test s-a încheiat tot cu victoria vuzoienilor, scor 27-29, după ce Vasluiul a condus cu 24-21 cu 9 minute înainte de final. După testul cu CSM Focșani, Acatrinei și compania vor merge la Cupa Municipiului Bacău, în perioada 11-12 august, unde se vor duela cu CSM Bacău, HC Buzău și CSM Făgăraș. Se va juca în sistem fiecare cu fiecare, iar cea mai bine clasată va fi desemnată câștigătoare a turneului. Înainte de startul noului sezon, Vasluiul va mai disputa o „dublă” amicală cu Steaua București, în deplasare, pe 18 și 19 august.