14.5 C

Husana Husi, evolutie sub asteptãri

Ceahlãul Piatra Neamt – Husana Husi     3-0 (1-0)

MODESTI… Husana Husi a pierdut meciul din deplasare cu Ceahlãul Piatra-Neamt, scor 0-3, contând pentru etapa a saptea a Ligii 3, la capãtul unei prestatii modeste, bãietii pregãtiti de Florin Croitoru nereusind sã punã mari probleme nemtenilor.

Cu exceptia primelor 20 de minute de joc, când si-au creat douã ocazii bune de a înscrie, fotbalistii Husanei au arãtat neputintã pe toatã durata partidei. Cehlãul a deschis scorul la ultima fazã a primei reprize, prin Rãzvan Pîntea, cu un sut frumos de la 17 metri. Partea secundã a fost controlatã în totalitate de nemteni, Cristian Copot-Barb (78) si Stefan Istrate (90) au dus scorul la 3-0. Husana suferã cea de-a treia înfrângere din acest sezon al Ligii 3, dar se mentine pe locul 4 în clasamentul Seriei 1. „Lipsiti de atitudine si ambitie. Din pãcate, nu au ajuns 15 minute de fotbal, pentru cã atât am jucat noi, având si douã ocazii de a marca. Ne-am speriat repede, lucru care nu poate fi scuzabil din niciun punct de vedere, iar adversarii au pus stãpânire pe joc. Ei au arãtat dorintã, sacrificiu, tupeu si au înscris în ultimul minut al primei reprize. Probabil, victoria cu CSM Focsani ne-a fãcut sã credem cã restul nu conteazã. Un joc slab fãcut de bãietii nostri, care aratã clar cã mai avem de muncã si care ar trebui sã ne punã cu capul în pãmânt.”, a fost o parte din mesajul clubului husean transmis la finalul meciului de la Piatra Neamt.

Rezultatele etapei a VII-a:

CSM Pascani – Dante Botosani    0-3

Stiinta Miroslava – Bradu Borca  3-0

Ceahlãul – Husana Husi             3-0

Bucovina Rãdãuti – Somuz Fãlticeni     2-2

Foresta Suceava – Sporting Vaslui                 (amânat)

Clasamentul Ligii 3, Seria 1:

Loc   Echipã               M      V      E      Π      Gm-Gp      Puncte

1        Stiinta Miroslava    7        5        1        1        16-6             16

2        Somuz Fãlticeni     7        4        2        1        12-7             14

3        Bucovina Rãdãuti6 4        1        1        16-6             13

4        Husana Husi          7        4        0        3        10-8             12

5        Ceahlãul                7        4        0        3        9-7               12

6        Foresta Suceava     5        3        0        2        10-6             9

7        Sporting Vaslui      6        3        0        3        8-5               9

8        Dante Botosani      7        2        0        5        8-14             6

9        Bradu Borca 7        1        1        5        6-18             4

10      CSM Pascani 7        0        1        6        2-20             1