7 C

Înfrângere cu repetitie!

Liga 3

MODESTI… Blestemul continuã! Sporting Juniorul Vaslui a pierdut pentru a treia oarã consecutiv în fata celor de la Dante Botosani, cu acelasi scor, 1-2. Golul Vasluiului a fost marcat de fundasul Stefan Stefanovici, în minutul 49.

Continuã „blestemul” Dante Botosani pentru Sporting Juniorul Vaslui. Dupã înfrângerile suferite la barajul de promovare în Liga 3 si în turul Ligii 3, ambele cu acelasi scor, 1-2, fotbalistii vasluieni s-au deplasat la Dorohoi cu gândul de obtine prima victorie în fata botosãnenilor. Rãmasi fãrã antrenor, June si compania s-au tinut bine în prima reprizã, încheiatã la egalitate, 0-0. Gazdele au deschis scorul imediat dupã pauzã, prin Grumãzescu (min. 48), pentru ca un minut mai târziu Stefanovici sã aducã egalarea, 1-1. Dupã marcarea golului, Vasluiul a fãcut pasul în spate, iar Botosaniul a marcat pentru 2-1, în minutul 83, prin Cãinari, din penalty. În urma acestui rezultat, Sporting Juniorul Vaslui rãmâne pe locul sapte, cu 17 puncte, în timp ce botosãnenii s-au apropiat la un singur punct de gruparea vasluianã. În runda urmãtoare, „galben-verzii” joacã, în deplasare, pe terenul „lanternei rosii”, CSM Pascani. Partida se disputã sâmbãtã, 10 aprilie, ora 17.00.

Loc   Echipã               M      V      E      Π      Gm-Gp      Puncte

1        Bucovina Rãdãuti   14      9        2        3        29-13            29

2        Foresta Suceava     14      8        3        3        24-8             27

3        Stiinta Miroslava    14      8        2        4        31-15            26

4        Ceahlãul                 14      8        1        5        19-13            25

5        Somuz Fãlticeni     14      7        3        4        21-14            24

6        Husana Husi          14      7        1        6        17-13            22

7        Sporting Vaslui      14      5        2        7        14-20            17

8        Dante Botosani      14      5        1        8        18-26            16

9        Bradu Borca 14      2        3        9        11-29            9

10      CSM Pascani 14      1        2        11      6-38             5