7.2 C
14-mai-2024

Înfrângeri pe linie pentru Rapid Brodoc

EȘEC… Rapid Brodoc a suferit a treia înfrângere în play-out-ul Ligii 3, scor 1-4 (0-2), pe teren propriu, cu Șomuz Fălticeni. Golul “alb-vișiniilor”, primul din play-out, a fost reușit de atacantul Eduard Ponea.

Tinerii “mânji” de la Rapid Brodoc arată bine în prima jumătate de oră, după care clachează, așa cum s-a întâmplat anterior și în meciurile cu Aerostar Bacău și CSM Vaslui. În partida de la sfârșitul săptămânii trecute, Brodocul a primit gol de la Alexandru Savin, în minutul 13, pentru ca în prelungirile primei reprize scorul avea să devină 0-2, după un penalty transformat de Plămadă. În primul minut al reprizei secunde, Șomuz a dus scorul la 3-0, prin Pîntea, iar golgheterul “alb-vișiniilor” Eduard Ponea (min. 68) a marcat golul de onoare, primul din play-out. Scorul final a fost stabilit în minutul 75, de un jucător crescut la Sporting Vaslui, Iustin Oblesniuc, trecut și pe la CSM Vaslui. După prima parte a play-out-ului, Brodocul e ultima, cu 14 puncte, fără niciun punct obținut în trei runde. Cealaltă reprezentantă a județului, CSM Vaslui, a stat și va sta și în runda următoare, când Brodocul va întâlni, acasă, pe Aerostar Bacău, vineri, 3 mai.