10.2 C

Instructie cu o nou promovatã

Twente – WK Emmen 5 – 0

LA PAS Vineri, Twente a jucat ultima partida de verificare înainte întâlnirii cu FC Vaslui. Elevii lui Co Adriaanse au zdrobit-o pe Emmen cu scorul de 5-0, prin golurile marcate de Ruiz, Janko, Rendla x2 si Gouriye.

Meciul a fost un prilej pentru cei doi atacanti, Janko si Ruiz, sã revinã în formã si sã ia din nou pulsul jocului. Atacantii de rasã ai lui Co Adriaanse si-au fãcut pe deplin meseria si dupã mai putin de zece minute aveau sã-si treacã ambii numele pe tabela de marcaj. Totusi tehnicianul grupãrii din Enschede nu a fost pe deplin multumit deoarece la capãtul celor 90 de minute a fost nevoit sã constate cã trei jucãtori au suferit accidentãri. Introdus în teren, Ruiz s-a lovit la coapsã si a pãrãsit terenul de joc înainte de fluierul de final. Alãturi de el, Dario Vujicevic si Ola John au fost alti fotbalisti ce au mers la spital pentru investigatii medicale amãnuntite.