5.6 C

Juventus Fãlciu a dat de pãmânt cu Tutova

Spectacol si tensiuni la meciurile etapei a IV-a a campionatului judetean de fotbal, Seria Sud. Fãrã îndoialã, performara este echipa de la Fãlciu, care a reusit scorul rundei pe terenul Tutovei, 15-3. Un meci la fel de spectacolus si poate mai surprinzãtor prin prisma scorului a avut loc la Suletea, acolo unde echipa din localitate a fost învinsã de nou-înfiintata Pajura Husi cu 7-1. La Stãnilesti, partida a fost întrerupta ca urmare a pãrãsirii terenului de cãtre oaspetii de la Unirea Banca. O etapã frumoasã, cu o medie de 8,5 goluri marcate si cu schimbãri spectaculoase de pozitii în clasament.

Au trecut patru etape iar Podgoria Oltenesti s-a jucat mai mult cu focul în acest start de sezon decât cu adversarii. Meciul de ieri, cu Multim Perieni, nu s-a mai disputat si asta deoarece asistenta medicalã de la teren a lipsit cu desãvârsire. Este a doua neregulã de acest gen pentru Oltenesti iar dacã lucrurile vor mai continua astfel, echipa riscã excluderea din campionat. În derby-ul tinerilor, Viitorul Bârlad s-a impus în fata celor de la LPS Vaslui cu scorul de 2-1, însã nu fãrã ca oaspetii sã formuleze contestatie. Un meci bun de pariat, a avut loc la Murgeni, acolo unde gazdele au condus la pauzã cu scorul de 2-0. A doua reprizã, Foresta Zorleni a apãsat piciorul pe acceleratie si a întors soarta partidei, scor final 2-3.

Rezultatele Etapei a IV-a, Seria Sud

Viitorul Bârlad – LPS Vaslui 2-1

Olimpia Stãnilesti – Unirea Banca – joc întrerupt (oaspetii au pãrãsit terenul)

Flacãra Murgeni – Foresta Zorleni 2-3

FDR Tutova – Juvenstus Fãlciu 3-15

Vitis Suletea – Pajura Husi 1-7

Podgoria Oltenesti – Multim Perieni – meci nedisputat (gazdele nu au asigurat asistentã medicalã)