-0.2 C
05-dec.-2022

LIGA 3 | Brodocul a pierdut din nou puncte pe final de meci

GHINIONIȘTI… Rapid Brodoc a pierdut cu Bucovina Rădăuți, scor 2-3, deși a condus cu 2-0 până înainte de pauză. “Alb-vișinii” au jucat mai bine ca niciodată, dar au pierdut ca întotdeauna! Înfrângerea a adus inevitabil aminte de meciul cu CSM Bacău, când Brodocul a condus cu 2-0, iar meciul s-a terminat la egalitate, 2-2.

Rapidiștii au punctat prin Vali Hagiu, minutele 11 și 40, însă oaspeții au marcat de trei ori la rând, prin Stroe (min. 45), Stoian (57) și Coroamă (82). Din păcate, Brodocul și-a făcut un obicei în acest sezon din a pierde multe puncte pe final de meci. Băieții lui Adi Racoviță nu au scăpat de acest “blestem” nici în meciul cu Bucovina Rădăuți. Au făcut o primă repriză foarte bună, au stat bine în teren și au marcat două goluri, prin Vali Hagiu, la cel mai bun meci al său de când a fost adus la Brodoc. Rapidul a avut ocazii, dar a fost lipsită de șansă, lovind de două ori bara porții adverse. Rădăuțenii au fost mai norocoși și au profitat din plin de spațiile din defensiva gazdelor, înscriind golul victoriei în minutul 82. De menționat că arbitrul ieșean Andrei Apreutesei a avut o prestație modestă și a dezavantajat clar echipa vasluiană. Centralul i-a “îngălbenit” pe Hagiu, Mocanu și Solomon, jucători care vor sta în etapa următoare, chiar pe terenul unei echipe din județul Iași, Știința Miroslava.