10.4 C

LIGA 3 | Un nou eșec

LA SCOR… Rapid Brodoc continuă șirul înfrângerilor, fiind învinsă în deplasare de Știința Miroslava. “Alb-vișinii” nu au avut nicio șansă și au pierdut la scor de neprezentare, 0-3.

ÎNFRÂNGERE… Rapid Brodoc a fost învinsă, scor 0-3, de Știința Miroslava, în deplasare, în etapa a 12-a din Seria 1 a Ligii 3. Fără trei oameni de bază, Brodocul a contat în joc doar până la un anumit punct, după care nu a mai reușit să probleme adversarului. În clasament, rapidiștii rămân pe penultimul loc, cu 7 puncte.

Rămasă singura echipă de fotbal din județ în primele trei ligi, Rapid Brodoc este penultima în Seria 1 a Ligii 3, cu doar 7 puncte în 12 jocuri. Cu doar un punct acumulat în ultimele 6 etape, rapidiștii au ajuns pe loc retrogradabil, astfel că județul Vaslui ar putea rămâne fără nicio echipă de fotbal în primele trei eșaloane. În etapa de la finalul săptămânii trecute, Rapidul a pierdut, fără drept de apel, 0-3 cu Știința Miroslava. Ieșenii au deschis scorul repede, în minutul 6, prin Petru Corobuță, iar în repriza secundă și-au mărit avansul, după golurile reușite de Franck Tchassem (68) și Răzvan Costin (77). Un rezultat pe care “alb-vișinii” trebuie să-l uite repede, să ridice capul și să meargă mai departe, mai ales că urmează un meci crucial în lupta pentru evitarea retrogradării. Brodocul va juca, sâmbătă, 19 noiembrie, pe terenul ultimei clasate, FK Csikszereda Miercurea Ciuc 2.