17.4 C
28-mart.-2024

LPS Vaslui U17, calificare cu scandal!

PROBLEME… Echipa de juniori U17 de la LPS Vaslui, antrenată de Mihai Tătaru, va câștiga la “masa verde” meciul cu CSM Ceahlăul Piatra-Neamț U17, din optimile de finală ale Cupei României la fotbal – U17. Nemulțumiți de arbitraj și de jocul dur al gazdelor, nemțenii au scos echipa de pe teren.

S-a lăsat cu scandal la meciul dintre LPS Vaslui și Ceahlăul Piatra-Neamț, din optimile Cupei României la fotbal – U17. A fost o partidă plină de momente de tensiune și durități, în care s-au arătat cinci cartonașe roșii! LPS Vaslui a jucat aproape o oră de joc în inferioritate numerică, după eliminarea lui Hrincu. Cu câteva minute înainte de final, la scorul de 4-2 pentru Vaslui, jucătorii celor două formații au fost foarte aproape de a se lua la bătaie, iar “centralul” a arătat patru cartonașe roșii, câte două pentru fiecare echipă. Jocul dur, dar și deciziile arbitrilor l-au făcut pe antrenorul Ceahlăului să își scoată jucătorii de pe teren. Vasluiul va câștiga la masa verde cu scorul de 3-0 și va obține calificarea în sferturile de finală ale competiției KO.