7.6 C
24-oct.-2024

Meci din Liga 5, întrerupt în minutul 39!

DECIZIE… Meciul Olimpia Stănilești – Avântul Băcani, din Seria a 2-a a Ligii 5, a fost întrerupt în minutul 39, după ce echipa oaspete s-a retras de pe teren. Motivul? Nu au vrut să se facă de râs, după ce au rămas în 10 oameni de câmp și au primit 4 goluri în decurs de câteva minute.

Ultima clasată din Seria 2 Bârlad – Pușcași – Huși, Avântul Băcani, a recurs la o decizie drastică în meciul disputat duminică, la Stănilești, în etapa a 5-a a Ligii 5. Fotbaliștii din Băcani au abandonat jocul, după ce unul dintre jucători a văzut cartonașul roșu, iar echipa a încasat patru goluri în 39 de minute. Pentru a evita o înfrângere la scor, cei de la Băcani au decis să se retragă de pe teren și să plece acasă. Din păcate, Avântul Băcani s-a confruntat cu mari probleme de lot în această toamnă, dar a decis totuși să se înscrie din nou în campionat. După cinci runde, Băcaniul e pe ultimul loc în clasament, cu zero puncte. În runda de la finalul săptămânii trecute, cea mai mare victorie a fost obținută de CSM Hușana Huși, 13-0 cu Viitorul Zorleni, pe teren propriu. Celealte două jocuri din Seria 2 s-au încheiat la egalitate, Star Tătărăni a remizat cu Voința Perieni (2-2), iar Racova Pușcași făcut egal cu Unirea Dodești, tot 2-2. În Seria 1, FC Ghergheleu, Ivacec Vaslui, Phoenix Tanacu și Gloria Mânjești au obținut victorii importante în economia clasamentului.