16.7 C
23-mai-2024

Meci nebun în Cupa României – faza județeană

START… Fotbalul mic din județ a început să se miște, iar duminică s-au disputat meciurile din turul 1 al Cupei României – faza județeană, culoarul Ligii 4. Sporting Banca și Viitorul Vetrișoaia au oferit un meci superb, oaspeții impunându-se cu 4-3 după prelungiri.

Viitorul Vetrișoaia a început perfect meciul și a condus la pauză cu 3-0, după o primă repriză în care mai puteau să marcheze. Însă, repriza secundă a aparținut gazdelor, fotbaliștii echipei din Banca reușind să trimită meciul în prelungiri, 3-3 după 90 de minute. În prelungiri, partida a fost una echilibrată, iar Vetrișoaia a dat lovitura de grație în minutul 118, obținând calificarea în turul următor. Tot în prelungiri s-a decis și meciul dintre Atletic Club Bârlad și FC Gârceni, scor 2-1. Oaspeții au condus cu 1-0 la pauză, bârlădenii au egalat în repriza secundă și au mai înscris o dată în prelungiri. La Vaslui, pe stadionul „Municipal”, CSM-ul a făcut instrucție cu FC Vulturești, formație pe care a învins-o cu 10-1, scor care ne scutește de la prea multe comentarii. În turul următor, CSM Vaslui se va duela cu Vitis Șuletea, echipă care nu a avut nicio emoție la Muntenii de Jos, scor 7-1.