11.9 C

Meciuri echilibrate în prima etapã a Ligii 4

DEBUT… Dupã disputarea celor douã tururi din Cupa României – faza judeteanã, la finele sãptãmânii trecute a debutat si noul sezon al Ligii 4. În uvertura etapei, CSM Vaslui a învins, în deplasare, pe Comstar Vaslui, scor 4-1.

Favoritã certã la câstigarea campionatului, CSM Vaslui a fost condusã de pustii lui Cãtãlin Grigore, dar a întors scorul dupã pauzã. Golurile CSM-ului au fost reusite de Târtârãu (2) si Agache (2), în timp ce pentru Comstar a marcat Craiu, din penalty. Duelul de la Banca, dintre Sporting din localitate si FC 2007 Gârceni a fost adjudecat de gazde, scor 2-1, dupã un gol marcat din penalty, în minutul 88. Dupã meci, reprezentantii echipei oaspete au contestat arbitrajul. Într-un alt joc echilibrat, la Vetrisoaia, Flacãra Muntenii de Sus a câstigat din nou în fata Viitorului, dupã ce o mai învinsese si în Cupa României. De aceasta datã s-a impus cu 2-1, golurile „alb-rosilor” fiind reusite de Bogdan Ignat si Gabriel Cosovãt, ultimul fiind înscris în minutul 89. Victorie la limitã si pentru Victoria Muntenii de Jos, 1-0 cu Atletic Club Bârlad. Singurul gol al partidei a fost marcat din penalty, în prima reprizã, de Andrei Mosneagu. Dupã înfrângerea usturãtoare de la Vaslui, în cupã, 1-10 cu CSM Vaslui, FC Vulturesti s-a revansat în campionat, câstigând la Bârlad, 3-1 cu Vitis Suletea.