17 C
27-iul.-2024

Multumit de ambele jocuri

HC Vaslui – Minaur Baia Mare 32-34

În cea de-a doua partidã de verificare dintre Handbal Club Vaslui si HC Minaur Baia Mare, handbalistii vasluieni au fost foarte aproape de a scoate un rezultat pozitiv, însã oaspetii au reusit în cele din urmã sã obtinã victoria, scor 34-32 (18-15). Prima partidã, care a avut loc vineri s-a încheiat cu scorul de 31-26 pentru bãimãreni. Dupã aceste douã jocuri, tehnicianul Vasluiului, Liviu Gugles s-a declarat multumit de jocul echipei, exceptie fãcând prima reprizã din primul meci. “Sunt multumit de ambele jocuri, cu exceptia primei reprize din primul meci. Sunt douã teste utile, în care am vãzut cam unde ne aflãm fatã de o echipã din Liga Nationalã. Sperãm ca în acest sezon sã mai aducem alte echipe din prima ligã la Vaslui”, a declarat Liviu Gugles. Urmãtoarea partidã oficialã a Vasluiului va avea loc pe 6 noiembrie, atunci când vor da piept cu CSU Bucovina II Suceava, în deplasare.