CUMPÃRÃTURI… Autoritãtile vasluiene au semnat, miercuri, contractul pentru pentru achizitia a 13 autobuze electrice noi si a 18 statii de încãrcare aferente. Valoarea contractului este de circa 37 de milioane de lei. Reprezentantii Primãriei Vaslui au anuntat cã aceastã achizitie este realizatã în cadrul proiectului „Înnoirea parcului auto pentru transportul public de persoane” din Planul National de Redresare si Rezilientã (PNRR). Cîstigãtorul licitatiei este SC BMC Truck & Bus SRL Bucuresti care, în termen de 13 luni de la data emiterii ordinului de furnizare din partea beneficiarului, va livra produsele. Noile autobuze, marca Granton, vor avea 79 de locuri (26 pe scaune si 53 în picioare), o autonomie de 483,6 km, cîstigãtorul contractului oferind o garantie de 96 de luni sau 800.000 km. Din cele 18 statii, 13 sunt pentru încãrcare lentã si 5 pentru încãrcare rapidã. Valoarea contractului este de 36.895.950 lei cu TVA.
- Advertisement -
- Advertisement -
Ba nenorociților😡😡ați distrus transportul in comun, cu boltu vostru, ați lăsat toate handicapatele și toți handicaptii, sa transporte persoane, numai râsuri. La ce mai luați autobuze, când săracul fudul de vasluian, suna la Bolt, sa tragă bășini in Mercedes 🤦 scoate Bolt din țară, nu produc nimic pentru comunitate, doar scot banii afară 😡😡
Frustratule! O singura grija ai si deja plictisești oamenii! Lasa oamenii sa aleaga între taxi și bolt! Cine oferă servicii de calitate,face bani! Frustrații de tipul tău, o sa dispară cu timpul! Vezi mai bine de tabla ta și nu mai plictisi oamenii! Asta ti o spune un taximetrist cu vechime multă! Nu e ok ce faci și faci taximetriștii de ras!
Vor pleca toate în același timp, chiar si de doua ori pe zi
Bravos. Si pe ce trasee circula? Si in ce statii opresc. ? Troleibuze,autobuze, ,, dar ceva locuri de munca.. nu.. .. pleaca tineretul, se duce si generatia din clasa muncitoare, .. cine mai circula cu mijloace in comun… cind majoritatea au masini. Dar totusi sunt folositoare, la transportul romilor din rural la sarbatorile politice .
Cu linia de troleu sin zona industriala pana pe Delea ce facem o abandonam?