11.1 C

Musat a debutat pentru FC Vaslui

A SPART GHEATA…Sosirea noului antrenor Liviu Ciobotariu la Vaslui a prilejuit si debutul fundasului stânga, Nicolae Musat în tricoul galben-verde. Fotbalistul a jucat 30 de minute iar evolutia sa a fost apreciatã de fanii vasluieni.

Nicolae Musat a debutat pentru FC Vaslui dupã aproximativ douã luni de la semnarea contractului. Fundasul a fost rezervã în meciul cu Corona Brasov si a intrat pe teren în minutul 60 al partidei, când scorul era 2-1 pentru gazde. Evolutia sa a fost una apreciatã de suporterii vasluieni, fostul dinamovist dând dovadã de foarte mult curaj în joc. Incursiunile sale de pe partea stângã dar si centrãrile de calitate oferite atacantilor au arãtat cã Musat poate fi oricând o alternativã pentru banda stângã a apãrãrii, acolo unde Sãlãgeanu pãrea sã nu aibã contracandidat. Adus la începutul lunii septembrie la Vaslui, Nicolae Musat nu a fost folosit deloc de fostul antrenor al galben-verzilor, Ionut Mosteanu. În schimb, Liviu Ciobotariu a apelat la serviciile sale încã din primul meci ca principal la echipã, cei doi cunoscându-se de pe vremea când lucrau pentru Dinamo Bucuresti.