8.4 C
27-apr.-2024

Nu le-au dat nicio sansã!

Ceahlãul Piatra Neamt – Husana Husi     4-0

LA SCOR… Esec usturãtor pentru ACS Husana Husi, la debutul în noul sezon al Ligii 3. Ceahlãul Piatra-Neamt, echipã antrenatã de Costel Ilie, fost jucãtor la FC Vaslui, nu a avut milã de bãietii lui Florin Croitoru si le-au administrat un sec 4-0 (1-0).

Nemtenii au deschis scorul în minutul 32, prin Cosmin Nemtanu, si s-au desprins în minutul 59, dupã reusita lui Stefan Istrati. La 1-0, husenii au ratat o ocazie imensã, Norris Ichim trimitând mingea în bara portii adverse. Finalul a apartinut în totalitate Ceahlãului, jucãtorii gazdelor profitând la maximum de erorile din defesinva Husanei. Ionut Ursu (min. 72) si Adrian Ster (78) au dus scorul la 4-0, iar husenii trebuie sã îsi revinã repede, pentru cã urmeazã meciul cu Politehnica Iasi, din turul 4 al Cupei României. „Vreau sã cred cã tot ce s-a întâmplat la Piatra-Neamt a fost un accident, pentru cã bãietii mei le-au fãcut cadou trei goluri. Le-am spus toatã sãptãmâna cã vom întâlni cea mai bunã echipã din Seria 1 si cã la orice gresealã ne vor taxa. Din pãcate, am avut dreptate. Sunt dezamãgit de atitudinea lor si de greselile pe care le-au fãcut pe parcursul jocului. Nu mã asteptam la asa ceva. La 1-0 avem barã, intrãm în joc, si dupã aceea le facem cadou golul doi, iar de acolo s-a rupt totul. „, a declarat antrenorul Florin Croitoru. Husana Husi a început meciul în formula: Manole – Tofan, Ichim, Gîrdea, Deleanu, Agrigoroaei, Rotaru, D. Munteanu, R. Ciobanu, Vioricã si Ed. Sandu.