12.4 C

O nouã medalie pentru CS „Viitorul” Vaslui

MEDALIATÃ… Clubul Sportiv „Viitorul” Vaslui s-a întors acasã cu o medalie de bronz de la editia din acest an a Campionatului National de lupte libere – juniori. Simona Cavalciuc, sportivã antrenatã de Vasile Frãtilã, a cucerit bronzul la lupte feminine, categoria 72 de kilograme.

Vasluiul a urcat din nou pe podium la competitiile nationale de lupte libere. Sãptãmâna trecutã, la Târgu-Mures, Simona Cavalciuc s-a clasat pe locul trei la lupte feminine, categoria 72 de kilograme, cucerind medalia de bronz la Campionatul National de lupte libere – juniori. De remarcat cã medalia a fost obtinutã la o categorie superioarã de greutate, ea concurând pânã acum la 68 de kilograme, iar trecerea de la o cateogorie la alta este una foarte dificilã. Foarte aproape de un loc pe podium a fost si Georgiana Mititelu, sportivã care s-a clasat pe locul 4. Luna trecutã, Clubul Sportiv „Viitorul” Vaslui a cucerit o medalie de bronz, prin Alin Huhulea, la Campionatul National de lupte libere – cadeti, în vreme ce Marian Mihociu si Adrian Musteatã s-au clasat pe locul 5.