15.9 C
09-mai-2024

O nouă victorie pentru baschetbaliștii de la CSM

sursă foto: Facebook/CSM Vaslui

MAI BUNI… Baschetbaliștii de la CSM Vaslui își continuă șirul victoriilor în grupa valorică 2 a Campionatului Național – Under 18. În etapa de la finalul săptămânii trecute, băieții lui Alexandru Sîrbu au trecut, la limită, de CS Politehnica Iași, scor 68-65.

Vasluienii au ieșit victorioși și din cel de-al patrulea meci disputat în Campionatul Național de baschet – U18 și ocupă primul loc în clasament. “Cu peste 100 de spectatori în tribuna sălii de sport a Liceului „Ion Mincu”, echipa noastră a obținut o victorie muncită, dar frumoasă, în fața unui adversar care a venit să-și vândă scump pielea la Vaslui. Prima repriză a aparținut ieșenilor, cărora le-a ieșit totul, inclusiv aruncările de 3 puncte. Însă, antrenorul Alexandru Sârbu a reușit să-și mobilizeze elevii și să cîștige teren după fiecare repriză. Victoria este pe deplin meritată, iar CSM Vaslui ajunge la al patrulea succes consecutiv în grupa valorică 2 a Campionatului Național U18.”, au anunțat reprezentanții clubului vasluian.