11.1 C
26-apr.-2024

Papp a marcat pentru nationala de tineret

ÎN FORMÃ … Reprezentativa de tineret a României a depãsit cu 4-1, echipa similarã a Letoniei. Unul dintre goluri a fost înscris de jucãtorul Vasluiului, Paul Papp, împrumutat în aceastã varã la divizionara B, Farul Constanta.

Nationala pregãtitã de fostul antrenor al “galben-verzilor“, Emil Sãndoi a învins, sâmbãtã, la Buzãu, formatia Letoniei cu scorul de 4-1. Dupã ce în tur a pierdut cu 5-1, Emil Sãndoi a adus câteva modificãri în lotul echipei, printre care si titularizarea lui Paul Papp în linia defensivã a echipei. Împrumutat în aceastã varã la Farul Constanta, Paul Papp a avut o evolutie foarte bunã în meciul împotriva Letoniei, acesta reusind sã marcheze golul trei al partidei, în minutul 43, dupã ce a trimis cu capul din sase metri, dupã o centrare venitã de la brasoveanul Sburlea. Celelalte goluri ale României au fost marcate de Sburlea (9), M. Costea (28) si Hora (83). De asemenea în repriza a doua, jucãtorul Vasluiului, împrumutat de la Universitatea Craiova, Gângioveanu a fost introdus în teren în minutul 63, iar dupã numai un minut a si reusit sã centreze perfect pentru Sburlea, însã sutul acestuia a fost respins de portarul Letoniei. Mijlocasul Vasluiului revine dupã o accidentare si este apt de joc pentru meciul de miercuri cu International Curtea de Arges.