11.2 C
26-apr.-2024

„Pe final puteam câstiga toate cele trei puncte”

Liga 3

DEZAMÃGIT… Sporting Juniorul Vaslui a obtinut doar un punct cu Ceahlãul Piatra-Neamt (0-0) si a iesit din cursa pentru play-off. Dupã meci, antrenorul Costel Ilie s-a arãtat putin dezamãgit de jucãtorii sãi care nu au reusit sã fructifice avantajul omului în plus.

Chiar dacã echipa sa a ratat calificarea în play-off, Costel Ilie a tinut sã îsi felicite jucãtorii pentru evolutia din meciul cu Ceahlãul, cu exceptia ultimului sfert de orã, când Vasluiul a evoluat în superioritate numericã si nu a reusit sã îsi creeze ocazii de gol. „Am plecat de la premiza cã si un punct este foarte bun, dar pãcat cã pe final puteam câstiga toate cele trei puncte. Au fost douã reprize total diferite, cu ocazii mai mari în prima parte pentru Ceahlãul, dar în repriza a doua jocul s-a echilibrat si cred cã am fãcut o reprizã bunã. Tin sã felicit jucãtorii pentru determinare, agresivitate si pentru dorintã.”, a declarat Costel Ilie. Cu o etapã înainte de finalul sezonului regulat, CS Sporting Juniorul Vaslui se aflã pe locul 7 în clasamentul Seriei 1, cu 21 de puncte, iar în ultimul meci va juca, în deplasare, cu CSM Pascani. Partida se va desfãsura sâmbãtã, 26 martie, de la ora 15:00. Play-out-ul Ligii 3 va începe o sãptãmânã la târziu, pe 2 aprilie.