9.4 C
26-apr.-2024

Prea mici pentru un adversar mare

EȘEC… CSM Vaslui a suferit cea de-a doua înfrângere stagională, 22-32 cu Minaur Baia Mare, o nucă mult prea tare pentru handbaliștii vasluieni.

MODEȘTI… CSM Vaslui nu a avut nicio șansă în duelul cu Minaur Baia Mare, din etapa a III-a a Ligii Zimbrilor la handbal masculin, încheiat cu victoria clară a băimărenilor, scor 22-32 (8-18). Minaur a condus jocul de la un capăt la altul și nu i-a dat Vasluiului nicio secundă impresia că ar putea să obțină puncte.

Handbaliștii vasluieni s-au prezentat fără soluții în fața puternicei echipe din Baia Mare și au suferit cea de-a doua înfrângere din acest sezon, scor 22-32. Băimărenii au surprins Vasluiul pe picior greșit încă din primele minute și conduceau lejer după primele 13 minute: 10-3! Încă de la pauză, vasluienii au pierdut meciul. A fost o diferență de 10 goluri pentru Minaur: 8-18. Nici în repriza secundă, băieții lui Pralea și Hagiu nu au reușit mare lucru. S-a terminat 32-22 pentru Baia Mare care nu i-a dat nicio șansă Vasluiului. Pentru CSM Vaslui au marcat: Silvian Amihăesi (4 goluri), Vlad Hușanu (4), Dragoș Soare (3), Gabriel Cumpănici (2), Bogdan Cîrchea (2), Maksym Karamyshev (2), Răzvan Chiratcu (2), Amin Yousefinezhad (1), Andrei Popa (1) și Maximilian Oancea (1). După trei etape, CSM Vaslui se află pe locul 11 în clasament, cu 3 puncte, iar în etapa următoare va întâlni, în deplasare, pe CSM București. Partida se va disputa vineri, 16 septembrie, de la ora 17:00, în sala Apollo din București.