Programul complet al Ligii 1

TINTAR… Noul sezon al Ligii 1 de fotbal va debuta pe 22 august si va avea la start 16 echipe, cu douã mai mult fatã de sezonul precedent. În prima etapã, campioana CFR va juca la Clinceni, Dinamo va primi vizita Sibiului, iar Craiova joacã, în deplasare, cu Sepsi Sfântu Gheorghe. Nou-promovatele, UTA si Arges au meciuri grele, arãdenii întâlnesc Viitorul, în deplasare, iar Argesul primeste vizita celor de la FC Botosani.

Etapa 1 – 22 august 2020

  • Clinceni – CFR Cluj
  • Dinamo – Hermannstadt
  • Poli Iasi – Chindia
  • FC Arges – FC Botosani
  • FC Voluntari – Gaz Metan Medias
  • Viitorul – UTA Arad
  • Astra Giurgiu – FCSB
  • Sepsi – U Craiova

Etapa 2

  • Hermannstadt – Clinceni
  • Chindia – Dinamo
  • FC Botosani – Poli Iasi
  • Gaz Metan Medias – FC Arges
  • UTA Arad – FC Voluntari
  • FCSB – Viitorul
  • U Craiova – Astra Giurgiu
  • CFR Cluj – Sepsi

Etapa 3

  • Clinceni – Chindia
  • Dinamo – FC Botosani
  • Poli Iasi – Gaz Metan Medias
  • FC Arges – UTA Arad
  • FC Voluntari – FCSB
  • Viitorul – U Craiova
  • Astra Giurgiu – Sepsi
  • CFR Cluj – Hermannstadt

Etapa 4

  • FC Botosani – Clinceni
  • Gaz Metan Medias – Dinamo
  • UTA Arad – Poli Iasi
  • FCSB – FC Arges
  • U Craiova – FC Voluntari
  • Sepsi – Viitorul
  • Chindia – Hermannstadt
  • Astra Giurgiu – CFR Cluj

Etapa 5

  • Clinceni – Gaz Metan Medias
  • Dinamo – UTA Arad
  • Poli Iasi – FCSB
  • FC Arges – U Craiova
  • FC Voluntari – Sepsi
  • Hermannstadt – FC Botosani
  • Viitorul – Astra Giurgiu
  • CFR Cluj – Chindia

Etapa 6

  • UTA Arad – Clinceni
  • FCSB – Dinamo
  • U Craiova – Poli Iasi
  • Sepsi – FC Arges
  • Gaz Metan Medias – Hermannstadt
  • Astra Giurgiu – FC Voluntari
  • FC Botosani – Chindia
  • Viitorul – CFR Cluj

Etapa 7

  • Clinceni – FCSB
  • Dinamo – U Craiova
  • Poli Iasi – Sepsi
  • Hermannstadt – UTA Arad
  • FC Arges – Astra Giurgiu
  • Chindia – Gaz Metan Medias
  • FC Voluntari – Viitorul
  • CFR Cluj – FC Botosani

Etapa 8

  • U Craiova – Clinceni
  • Sepsi – Dinamo
  • FCSB – Hermannstadt
  • Astra Giurgiu – Poli Iasi
  • UTA Arad – Chindia
  • Viitorul – FC Arges
  • Gaz Metan Medias – FC Botosani
  • FC Voluntari – CFR Cluj

Etapa 9

  • Clinceni – Sepsi
  • Hermannstadt – U Craiova
  • Dinamo – Astra Giurgiu
  • Chindia – FCSB
  • Poli Iasi – Viitorul
  • FC Botosani – UTA Arad
  • FC Arges – FC Voluntari
  • CFR Cluj – Gaz Metan Medias

Etapa 10

  • Astra Giurgiu – Clinceni
  • Sepsi – Hermannstadt
  • U Craiova – Chindia
  • Viitorul – Dinamo
  • FCSB – FC Botosani
  • FC Voluntari – Poli Iasi
  • UTA Arad – Gaz Metan Medias
  • FC Arges – CFR Cluj

Etapa 11

  • Clinceni – Viitorul
  • Hermannstadt – Astra Giurgiu
  • Chindia – Sepsi
  • FC Botosani – U Craiova
  • Dinamo – FC Voluntari
  • Gaz Metan Medias – FCSB
  • Poli Iasi – FC Arges
  • CFR Cluj – UTA Arad

Etapa 12

  • FC Voluntari – Clinceni
  • Viitorul – Hermannstadt
  • Astra Giurgiu – Chindia
  • Sepsi – FC Botosani
  • U Craiova – Gaz Metan Medias
  • FC Arges – Dinamo
  • FCSB – UTA Arad
  • Poli Iasi – CFR Cluj

Etapa 13

  • Clinceni – FC Arges
  • Hermannstadt – FC Voluntari
  • Chindia – Viitorul
  • FC Botosani – Astra Giurgiu
  • Gaz Metan Medias – Sepsi
  • UTA Arad – U Craiova
  • Dinamo – Poli Iasi
  • CFR Cluj – FCSB

Etapa 14

  • Poli Iasi – Clinceni
  • FC Arges – Hermannstadt
  • FC Voluntari – Chindia
  • Viitorul – FC Botosani
  • Astra Giurgiu – Gaz Metan Medias
  • Sepsi – UTA Arad
  • U Craiova – FCSB
  • Dinamo – CFR Cluj

Etapa 15

  • Clinceni – Dinamo
  • Hermannstadt – Poli Iasi
  • Chindia – FC Arges
  • FC Botosani – FC Voluntari
  • Gaz Metan Medias – Viitorul
  • UTA Arad – Astra Giurgiu
  • FCSB – Sepsi
  • CFR Cluj – U Craiova




NICIUN COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ