13.8 C
17-mai-2024

Puștii de la Juniorul Bârlad, locul 1 la Cupa Micii Uniri

DE VIITOR… Grupa 2016 de la clubul Juniorul Bârlad a câștigat Cupa Micii Uniri, competiție de fotbal desfășurată la Focșani. În marea finală, micuții fotbaliști ai Bârladului au învins Inizzio Focșani, scor 3-0.

Start cu dreptul pentru grupa de vârstă 2016 de la Juniorul Bârlad. Juniorii pregătiți de Ovidiu Mangu au câștigat primul turneu la care au participat în acest an. Este vorba despre Cupa Micii Uniri, competiție la care au obținut un golaveraj de invidiat: 22-2! Au învins Real Galați (5-0), CSM Focșani (9-0) și CS Covaci Junior Focșani (5-2), în faza grupelor, și Inizzio Focșani (3-0) în marea finală a turneului. “Mama succesului e hărnicia.” Primul turneu, primul trofeu din acest an, pentru grupa de copii născuți în anul 2016! La capătul turneului, după patru meciuri în compania echipelor: Real Galați, Csm Focșani, CS Covaci Junior Focșani (grupe) și Inizzio Focșani (finală), am reușit să ne situăm pe treapta cea mai înaltă a podiumului, având un parcurs victorios cu un golaveraj de 22-2, încântând publicul cu faze de gol și execuții spectaculoase create de către micii noștri gladiatori. Felicităm toți copiii pentru jocurile frumoase, pentru atitudinea de care au dat dovadă, dar și pentru emoțiile pozitive pe care le-au creat părinților! Mulțumim celor mai înfocați “suporteri” (părinții) pentru sprijinul pe care-l acordă acestor minunați copii!”, au spus oficialii clubului bârlădean.