16.6 C
12-mai-2024

Rapid Brodoc a pierdut ultimul test al iernii

VERIFICĂRI… Rapid Brodoc a fost învinsă ieri, scor 2-4, de CSM Pașcani, într-o partidă amicală disputată în deplasare. A fost ultima partidă de verificare pe care “alb-vișinii” au disputat-o înainte de startul sezonului de primăvară din Liga 3.

Meciul-test de la Pașcani s-a disputat într-un format inedit, cu 4 reprize a câte 30 de minute. Golurile Brodocului au fost reușite de Eduard Ponea și Florin Nistor. Antrenorul Romică Dorin a folosit toți jucătorii pe care i-a avut la dispoziție, iar în ultima repriză s-au marcat mai multe goluri, însă nu s-a mai ținut scorul. Rapidul se va prezenta în cea de-a doua parte a sezonului cu un lot restrâns, format în mare parte din juniori și jucători tineri, sub 20 de ani. În prima etapă a Ligii 3, Brodocul va juca, acasă, cu Șomuz Fălticeni, sâmbătă, 9 martie, de la ora 15:00. În clasament, băieții lui Dorin sunt pe ultimul loc, cu 11 puncte, dar la un singur punct de evitarea retrogradării.