10.2 C
19-apr.-2024

Rapid Brodoc își completează lotul pentru noul sezon

AMICAL… La primul meci cu Adrian Kerezsy pe banca tehnică, Rapid Brodoc a trecut de Comstar Vaslui, formație din Liga 4, scor 3-0. Partida amicală s-a disputat la Vaslui, pe terenul de lângă ștrand, și a avut trei reprize a câte 30 de minute.

S-au jucat trei reprize a câte 30 de minute, pentru a fi rulat tot lotul echipei din Brodoc. Printre jucătorii testați s-au aflat și câteva nume noi, Cristi Solomon, Berezeanu, ambii de la Viitorul Vetrișoaia, Florin Burghele (Sporting Juniorul Vaslui), Petruț Romașc, Robert Ciobanu, ambii de la Hușana Huși, și portarii Ciprian Bargan, din Vaslui, dar care a jucat în sezonul trecut la Victoria Lețcani (Liga 4 Iași) și Alexandru Corduneanu (Academia Politehnica Iași). În aceste zile, Adrian Kerezsy va stabili lotul de jucători pentru primul sezon al Brodocului în Liga 3. Seria amicalelor va continua la sfârșitul acestei săptămâni, “alb-vișinii” urmând să întâlnească CSM Vaslui (Liga 4), urmând ca apoi să înfrunte și echipe din Liga 3, precum Știința Miroslava, CSM Bacău sau Dinamo Bacău.