12.3 C
13-mai-2024

Rapid Brodoc, succes în primul amical al anului

TEST… Rapid Brodoc și-a deschis seria meciurilor amicale din această iarnă cu o victorie, scor 6-5 (2-1), la Tomești (județul Iași), împotriva echipei de Liga 4, A.S Țuțora. Golurile echipei pregătite de Vlad Sîrbu au fost reușite de Eduard Ponea (2), Tiberiu Sovea (2), David Diaconu și Florin Nistor.

Brodocul a câștigat primul amical al anului, 6-5 cu A.S Țuțora, formație care evoluează în Liga 4 Iași. S-au marcat multe goluri, iar “alb-vișinii” i-au testat și pe cei mai recent încorporați în lot, jucători tineri veniți de la Știința Miroslava, LPS Iași, Viitorul Darabani, FC Gârceni sau Flacăra Muntenii de Sus. Pentru acest prim meci de pregătire, Vlad Sîrbu a folosit două echipe: Roberto Crețu – David Duluman, Andrei Nechita, David Petrișor, Sebastian Șoldan, Ilie Pipos, Marian Țimbalaraiu, Andrei Suciu, Angelo Rădăcină, Victor Petrișor, Eduard Ponea (în prima repriză) și Iulian Crețu – Lorenzo, Bostan, Grigore, Romanescu, Cazacu, Diaconu, Gugianu, Dascălu, Sovea și Nistor (în repriza secundă). Următorul meci de verificare este programat duminică, la Huși, de la ora 13:00, împotriva echipei CSM Hușana Huși.