8.4 C
27-apr.-2024

Real Junior Vaslui a jucat finala turneului Iasi Junior’s Cup

Juniori

FINALISTI… Rezultate excelente pentru micii fotbalisti de la Real Junior Vaslui la prima lor competitie nationalã. Grupa 2015 a clubului vasluian s-a clasat pe locul doi la “Iasi Junior’s Cup”, competitie amicalã ce a avut loc la finalul sãptãmânii trecute.

Micutii fotbalisti ai Vasluiului au impresionat la prima lor competitie, reusind sã joace finala si sã se claseze pe locul secund. Viitorii fotbalisti ai orasului, pregãtiti de Ciprian Amarandei si Vasile Lupu, s-au clasat pe locul doi si în faza grupelor, dupã ce au învins pe Didi Junior Iasi (4-1) si Viitorul Iasi (4-1), dar au pierdut cu Magic Boys Iasi (0-6). În semifinale, Real Junior Vaslui a trecut fãrã emotii de Play Bacãu, scor 3-0, pentru ca în ultimul act sã întâlneascã din nou pe Magic Boys Iasi, fiind învinsã cu 4-0. “La primul lor turneu, Iasi Junior’s Cup, juniorii de la grupa 2015 a reusit sã joace finala si sã se claseze pe locul doi, reprezentând cu cinste Vasluiul! Felicitãri copiilor si mulumiri pãrintilor! Viitorul sunã bine!.”, a fost mesajul antrenorului Ciprian Amarandei. La turneul de la Iasi, Real Junior Vaslui a participat si cu grupa 2014, care a încheiat turneul pe locul cinci. În grupe, juniorii vasluieni au trecut de Juniorul Suceava (5-3), Stiinta Miroslava (5-2) si au cedat în fata celor de la Didi Junior Iasi (2-6), dar s-a clasat pe locul trei în faza grupelor, din cauza golaverajului mai slab. În finala pentru locurile 5-6, Real a învins Academia 82 Iasi, scor 3-1.