9.1 C
26-apr.-2024

Repetitie de bronz

Atletism

PERFORMANTÃ… Mirela Lavric, cea mai bunã atletã din judet, si-a mai adãugat douã medalii în palmares. Atleta legitimatã la CSM Vaslui a cucerit douã medalii de bronz la Campionatele Nationale de atletism în salã, în probele de 400 si 800 de metri.

La recent încheiatele Campionate Nationale de atletism în salã, competitie ce a avut loc la Bucuresti, vasluianca Mirela Lavric (CSM Vaslui) a cucerit douã medalii de bronz. Prima medalie a fost obtinutã în proba de 400 de metri, cursã pe care a încheiat-o cu timpul 55.81. Proba a fost câstigatã de Andrea Miklos, de la CSM Bucuresti, urmatã de Sanda Belgyan, CSU Cluj. A doua medalie de bronz pentru Mirela Lavric a fost obtinutã în proba de 800 de metri. Sportiva pregãtitã de Viorica Pintilie a câstigat detasat seria, dar la general s-a clasat pe locul trei. Rezultate foarte bune obtinute de Mirela Lavric, atletã care vine dupã o lungã perioadã de pauzã. La competitia desfãsuratã la Bucuresti au mai concurat si Diana Bogos (CSM Vaslui), Cristina Balaur (LPS Vaslui/CSM Vaslui), Denis Totoi (CSS Bârlad), Andrei Anton (CSS Bârlad) si Laurentiu Vrabie (CSS Bârlad), atleti care nu au reusit sã prindã un loc pe podium.