13.4 C

S-a lãsat cu scandal la un meci din Liga 4

„Judeteanã”

FOTBAL SI PUMNI… Scandal mare în Liga 4, în timpul meciului dintre FC Vulturesti si FC Gârceni. S-a iscat o încãierare generalã în care s-au împãrtit si câtiva pumni, iar partida a fost întreruptã în minutul 64, la scorul de 2-1 în favoarea gazdelor.

Totul a pornit în momentul în care un jucãtor al Gârceniului a avut o intrare întârziatã asupra unui adversar. Imediat dupã, un fotbalist al gazdelor a sãrit la bãtaie si l-a lovit cu pumnul pe jucãtorul Gârceniului. Arbitrul Ionut Lazãr i-a eliminat pe amândoi, dar fotbalistul oaspetilor a contestat decizia refuzând sã pãrãseascã terenul de joc. Spiritele s-au încins repede, iar jucãtorii de rezervã ai gazdelor, printre care si primarul Adrian Brâncã, au intrat pe teren si au încercat sã-si facã dreptate. În doar câteva clipe, totul s-a transformat într-o încãierare generalã, arbitrul Ionut Lazãr luând decizia de a întrerupe partida. Gârceniul sperã sã câstige meciul la masa verde, în timp ce gazdele vor rejucarea partidei sau reluarea ei din momentul în care a fost întreruptã.

Desfãsurare incredibilã de scor

Comstar Vaslui si CSO Negresti au oferit cel mai spectaculos meci al campionatului. Trupa antrenatã de Sorin Sava a avut o primã reprizã excelentã si a intrat la vestiare cu un avans de patru goluri, 5-1. Însã, nu a fost deajuns. Dupã pauzã, negrestenii au marcat gol dupã gol si au reusit o revenire incredibilã, nemaiîntâlnitã în fotbalul vasluian. S-au impus cu 7-5, la capãtul unei partide în care vasluienii au ratat si o loviturã de pedeapsã.

Liga 4, etapa a 14-a:

FC Cretesti – Victoria Muntenii de Jos  5-3 (2-1)

Rapid Brodoc – Viitorul Vetrisoaia                 2-0 (0-0)

Juniorul Bârlad – Viitorul Vãleni           0-2 (0-0)

Comstar Vaslui – CSO Negresti             5-7 (5-1)

FC Vulturesti – FC Gârceni                   (meci întrerupt)

Vitis Suletea – Flacãra Muntenii de Sus (amânat)

Clasamentul Ligii 4:

Loc   Echipã               M      V      E      Π      Gm-Gp      Puncte

1        Rapid Brodoc        14      13      0        1        66-5             39

2        FC Vulturesti         13      11      0        2        42-15  33

3        Viitorul Vetrisoaia14        8        2        4        31-21  26

4        Muntenii de Sus     12      6        2        4        20-22  20

5        Comstar Vaslui       12      5        2        5        37-29  17

6        FC Gârceni   13      5        2        6        19-20  17

7        Vitis Suletea 13      5        1        7        28-30  16

8        Juniorul Bârlad      13      5        1        7        23-34  16

9        Muntenii de Jos     14      4        1        9        19-31  13