9.6 C

Scutelnicu: “Totul se va decide în play-off”

LUPTA PENTRU TITLU… Dupã egalurile cu Vitis Suletea si Juventus Fãlciu, Gârceniul a pierdut fotoliul de lider în Liga a IV-a în dauna echipei Olimpia Stãnilesti, formatie care are sase victorii din tot atâtea meciuri! Primarul Mircia Scutelnicu nu regretã prea mult cã a pierdut primul loc, pentru totul se va decide abia în play-off.

FC Gârceni a înregistrat o remizã pe terenul lui Juventus Fãlciu, rezultat care îi permite formatiei Olimpia Stãnilesti sã treacã pe prima pozitie în clasamentul Ligii a IV-a. Dupã egalul de pe teren propriu cu Vitis Suletea, FC Gârceni a remizat si la Fãlciu, dupã o partidã pe care a controlat-o, mai ales în repriza secundã. Primarul comunei Gârceni, Mircia Scutelnicu crede cã echipa sa putea obtine toate cele trei puncte, dacã jucãtorii sãi nu ar fi ratat cu seninãtate câteva ocazii clare de gol. Chiar dacã a pierdut primul loc, Scutelnicu considerã cã adevãrata luptã pentru câstigarea campionatului se va da abia în play-off. “A fost un meci frumos împotriva unei echipe bune din campionatul nostru. Au jucat cu ambitie si ne-au pus probleme. Ne-au condus cu 1-0, dar ne-am revenit dupã pauzã când puteam sã si câstigãm. Am pierdut primul loc, însã nu e o tragedie, pentru cã totul se va decide în play-off”, a declarat Mircia Scutelnicu.