23.4 C
03-mai-2024

Selectionata Vasluiului a pierdut din nou

În cadrul etapei a VII-a, a campionatului selectionatelor judetene Under 16, echipa vasluianã pregãtitã de Costinel Botez a suferit o nouã înfrângere, 0-3, pe teren propriu, împotriva echipei similare a judetului Neamt. Dupã o primã reprizã echilibratã, în care niciuna dintre echipe nu a reusit sã înscrie, în partea a doua a jocului oaspetii au demonstrat cã sunt o echipã puternicã, care meritã sã meargã la turneul semifinal si au înscris de trei ori. Antrenorul Vasluiului, Costinel Botez considerã cã echipa sa a cãzut dupã primirea celui dintâi gol.” Am întâlnit o echipã foarte bunã. Nu suntem pregãtiti fizic, pentru cã dacã luãm toate rezultatele la pauzã nu am fi pierdut niciun joc”, a declarat Costinel Botez. În urma acestui esec, vasluienii rãmân pe locul cinci cu sase puncte, iar în etapa viitoare vor juca în deplasare, la Bacãu, împotriva liderului acestei serii.