8.4 C
27-apr.-2024

SEMNE BUNE

FC Vaslui – Lyngby 2-0

ÎN CRESTERE… “Galben-verzii” au legat douã victorii în cantonamentul din Antalya si au reusit sã o învingã ieri pe Lyngby, din Danemarca. Golurile echipei pregãtitã de Augusto Inacio au fost marcate de Temwanjera si Yero Bello. FC Vaslui va mai juca miercuri cu Shortan Guzar, dupã care echipa va reveni în tarã pentru a pregãti meciul cu Petrolul Ploiesti, contând pentru etapa a 19-a a Ligii I.

Dupã un început mai timid în amicalele din Turcia, Vasluiul lui Inacio a început sã numere si victoriile. Dupã 3-0 cu Viitorul Constanta, “galben-verzii” au reusit sã se impunã si în fata danezilor de la Lyngby. Inacio a început cu aproape cel mai bun unsprezece, în formula de start revenind Papp si Sânmãrtean. Mike Temwanjera a deschis scorul la sfârsitul primei reprize, pentru ca tabela sã fie închisã de Yero Bello, intrat pe parcursul celei de-a doua pãrti. Augusto Inacio a început partida cu urmãtorul “unsprezece”: Straton – Milanov, Papp, Constantin, Paito – Anderson, Zmeu – Adailton, Wesley, Sânmãrtean – Mike. În repriza a doua a mai intrat si Yero Bello. “Galben-verzii” vor reveni joi în tarã, nu înainte de a mai juca un meci de verificare, ultimul din lungul stagiu din Antalya. Miercuri, 22 februarie, FC Vaslui va întâlni formatia Shortan Guzar, din Uzbekistan, partida fiind televizatã si transmisã de postul Digisport1.