12.1 C

Sporting Vaslui a încheiat seria amicalelor cu o nouã victorie

Stiinta Miroslava – Sporting Juniorul Vaslui    0-1 (0-0)

SUCCES… Victorie pentru Sporting Juniorul Vaslui în ultimul amical înainte de reluarea campionatului. „Galben-verzii” au câstigat pentru a doua oarã în patru zile în fata liderului Ligii 3, Stiinta Miroslava, scor 1-0. Singurul gol al Vasluiului a fost reusit de Octav Cracea, din penalty.

Dupã succesul de sâmbãtã, Sporting Juniorul Vaslui a învins din nou pe Stiinta Miroslava. Partida s-a disputat la Roman, pe teren sintetic, iar echipa antrenatã de Adi Racovitã s-a impus cu 1-0. Prima reprizã s-a disputat cu multã atentie în defensivã, cele douã formatii nereusind sã-si creeze prea multe ocazii de a înscrie. Si repriza secundã s-a disputat sub semnul echilibrului, dar Vasluiul a reusit sã obtinã victoria dupã un penalty transformat de Octav Cracea. Antrenorul Adi Racovitã a folosit toti jucãtorii pe care i-a avut la dispozitie. Fotbalistii vasluieni au bilant pozitiv în amicale, patru victorii, douã rezultate de egalitate si o singurã înfrângere: 8-1 CSM Bacãu, 1-1 si 3-2 cu Sporting Liesti, 1-1 cu Foresta Suceava, 1-3 Otelul Galati si 2-1 si 1-0 cu Stiinta Miroslava. Returul Ligii 3 va debuta pe 13 martie, „galben-verzii” urmând sã întâlneascã, acasã, pe Somuz Fãlticeni.